Uszczelki fibrowe

Instalgum to sprawdzony producent uszczelek i membran — jednym z naszych flagowych artykułów są uszczelki fibrowe. Czym różnią się od uszczelek gumowych, jakie mają właściwości oraz zastosowanie? Zobacz, do czego służą uszczelki fibrowe oraz dlaczego warto postawić na ofertę Instalgum.

Uszczelka fibrowa — zastosowanie

Uszczelki fibrowe, jak sama nazwa wskazuje, są wykonane z fibry — specjalnego materiału, który wyjątkowo skutecznie uszczelnia instalacje, zapobiegając wyciekom wody. Jak to się dzieje? Fibra pęcznieje pod wpływem kontaktu z wodą, dzięki czemu precyzyjnie dociska uszczelniane miejsce. Uszczelki fibrowe charakteryzuje także wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne, takie jak ścieranie. Jednocześnie fibra jest podatna na obróbkę, co sprawia, że materiał perfekcyjnie dostosowuje się do kształtu oraz rozmiaru ochranianej instalacji.

Uszczelki fibrowe są często wykorzystywane do montowania takich instalacji, jak wodomierze czy ciepłomierze, sprawdzają się także przy grzejnikach i kaloryferach — podsumowując, są idealnym wyborem dla różnego typu instalacji wodno-kanalizacyjnych.

Uszczelki fibrowe — czym się różnią od gumowych?

Co się lepiej sprawdzi: uszczelka fibrowa czy gumowa? Wszystko zależy od rodzaju urządzenia, które zamierzamy uszczelnić.

Uszczelki gumowe cechuje duża elastyczność i sprężystość, co pozwala na doskonałe dopasowanie do wybranego miejsca. Dodatkowo uszczelki gumowe dobrze znoszą kontakt z wodą, mają także wyjątkowo silne właściwości izolacyjne: zarówno prądu, dźwięku, jak i ciepła czy gazów.

Uszczelki fibrowe idealnie sprawdzają się w instalacjach, które będą miały intensywny kontakt z wodą — ich właściwości pęczniejące sprawiają, że nie ma mowy o ewentualnym wycieku płynu z instalacji. Pęcznienie fibry wywołuje większy ucisk, co skutkuje mocnym uszczelnieniem wybranego miejsca w urządzeniu. W odróżnieniu od gumy fibra jest także trwalsza i odporniejsza na ewentualne uszkodzenia mechaniczne.

Uszczelki fibrowe producent

Instalgum to sprawdzony i ceniony producent uszczelek gumowych, fibrowych oraz innych elementów wykonanych z gumy, takich jak membrany. Znajdziesz u nas także uszczelki fibrowe wykonane z najwyższą starannością z najlepszej jakości materiałów. Tutaj kupisz najlepszej jakości produkty takie, jak:

Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą sklepu Instalgum. Realizujemy zamówienia zarówno dla dużych przedsiębiorstw, jak i prywatnych osób. Niezależnie od rodzaju i wielkości zamówienia gwarantujemy atrakcyjne ceny, terminowość oraz fachowe doradztwo specjalistów – zawsze chętnie pomożemy w doborze najlepszych uszczelek fibrowych, jakich potrzebujesz.

 

Masz pytania na temat uszczelek fibrowych? Napisz do nas