Oringi gumowe - uszczelki silikonowe wysokotemperaturowe

Oringi
Oringi

Oferujemy Państwu wysokiej jakości oringi, czyli uszczelki o przekroju kołowym, które mają szerokie zastosowanie. Posiadamy produkty z różnych materiałów, a ich wykonanie jest uzależnione od przeznaczenia. Kupując ten rodzaj uszczelek, należy brać pod uwagę m.in. ciśnienie i temperaturę pracy. Mogą Państwo liczyć na nasze doradztwo w tym zakresie. Dlaczego warto wybrać Instalgum? Jako producent uszczelek gumowych dbamy o ich najwyższą jakość oraz precyzję wykonania. Dzięki temu oddawane w Państwa ręce oringi gumowe i silikonowe spełniają wszystkie niezbędne standardy i wymagania – nie tylko Klientów, ale także producentów sprzętu. Pierścienie uszczelniające są też wyjątkowo trwałe, co przekłada się na długą żywotność uszczelnień oraz bezawaryjną pracę urządzeń. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Czym są oringi gumowe?

Oringi gumowe to uszczelnienia techniczne o prostej, uniwersalnej budowie i dużej elastyczności. Kołowy przekrój sprawia, że znajdują zastosowanie w wielu urządzeniach i maszynach, a dodatkowo są łatwe w aplikacji. Jak działają oringi? Uszczelki są wykorzystywane przede wszystkim do działania statycznego, ale także dynamicznego – w sytuacjach, gdy pomiędzy oringiem a uszczelnianymi elementami występuje ruch (np. w siłownikach hydraulicznych). Po zamontowaniu zapewniają równomierne, szczelne zabezpieczenie.

Oringi uszczelniające produkuje się z materiałów elastomerowych. Należą do nich np. guma, silikon czy PTFE. Na rynku dostępne są także oringi EPDM stosowane m.in. w układach hamulcowych samochodów. Elastomery nie generują wysokich kosztów produkcji, a sam proces wytworzenia uszczelek nie jest skomplikowany. Mają więc Państwo pewność, że ich cena nie jest wysoka. Należy jednak pamiętać, że oringi muszą mieć precyzyjnie dobrane wymiary. To gwarancja, że będą niezawodne w każdych warunkach, na które wykazują odporność. Z tego powodu często najlepszym rozwiązaniem okazują się oringi na wymiar. Mogą je Państwo zamówić w Instalgum.

Jak widać, oringi silikonowe oraz gumowe mają wiele zalet:

  • łatwość montażu,
  • uniwersalny kształt, który pozwala na wiele zastosowań,
  • szeroka gama materiałów, które sprawdzają się w różnych warunkach,
  • dostępność w różnych rozmiarach,
  • produkcja oringów nie wiąże się z wysokimi kosztami, co przekłada się na ich atrakcyjne ceny.

W razie pytań dotyczących oringów gumowych i silikonowych pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Oringi wysokotemperaturowe o szerokim zastosowaniu

Oringi stosuje się w wielu różnych urządzeniach (np. klimatyzacji), instalacjach technicznych, maszynach. Sprawdzają się m.in. w branży elektrotechnicznej, lotniczej, farmaceutycznej oraz medycznej. Pierścienie uszczelniające do rur pracują w zakresie temperatur od -30°C do +110°C przy zastosowaniach ogólnych.

Oringi wysokotemperaturowe wykorzystuje się także w motoryzacji. Stosuje się je przede wszystkim w budowie silników. Są wyjątkowo odporne na działanie wysokich temperatur, ale mają także inne cenne właściwości. Pod wpływem ciśnienia oringi samochodowe mają atrybuty podobne do cieczy o sporym napięciu powierzchniowym. Sprawia to, że ciśnienie rozchodzi się równomiernie we wszystkich kierunkach i nie występuje ryzyko uszkodzenia pierścienia.

Oringi silikonowe wysokotemperaturowe są wykorzystywane w kontaktach z cieczami i olejami hydraulicznymi o dużym ciśnieniu. Warto jednak pamiętać, że w przypadkach specjalnych, czyli np. w kontaktach z wodą pitną, potrzebne są dodatkowe atesty. Wysokiej jakości oringi olejowe są niezastąpione w przemyśle maszynowym.

Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem uszczelnień zapraszamy do kontaktu. W naszej ofercie znajdują się oringi silikonowe wysokotemperaturowe oraz produkty tworzone z innych elastomerowych materiałów, w tym oringi do klimatyzacji i samochodowe.

Oringi – uszczelki wysokiej jakości prosto od producenta

Instalgum to sprawdzony producent oringów. Zapraszamy do zapoznania się z rozmiarami i wymiarami naszych produktów. Oferujemy szeroki wybór oringów tworzonych z najlepszych jakościowo materiałów. Dysponujemy pełnym zakresem rozmiarów i wymiarów gotowych, dlatego z łatwością znajdą u nas Państwo rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb. Jeżeli interesuje Państwa nietypowy oring gumowy lub silikonowy, zapraszamy do kontaktu. Nasz sklep podda możliwość wyprodukowania go indywidualnej ocenie.

Oring płaski oraz inne rodzaje uszczelnień muszą być dostosowane do urządzenia oraz warunków, w jakich będą pracować. Aby mieć pewność ich niezawodności, warto skonsultować zakup z fachowcami. Nasz zespół dołoży wszelkich starań, by oringi gumowe spełniły wszystkie Państwa oczekiwania. Służymy doradztwem i z przyjemnością odpowiemy na ewentualne pytania dotyczące naszych wyrobów.

Zachęcamy również do zapoznania się z resztą oferty Instalgum. Produkujemy wytrzymałe oringi gumowe płaskie, w kształcie torusa, a także:

i wiele więcej. Wszystkie produkty spełniają najwyższe standardy. Oprócz doskonałej jakości zapewniamy też szybką realizację i przystępne ceny.

 

Masz pytania na temat Oringów? Napisz do nas