Podkładki metolowo-gumowe

Produkujemy wysokiej jakości podkładki metalowo-gumowe, które z powodzeniem uszczelniają gwinty metryczne i calowe w miejscach, gdzie do korpusu urządzenia instaluje się przyłącza.

Budowa podkładki metalowo-gumowej

Podkładka metalowo-gumowa, oznacza również jako MET-GUM, składa się z dwóch pierścieni:

  • zewnętrznego pierścienia metalowego, zazwyczaj wykonanego ze stali węglowej poddanej galwanizacji, który jest odporny na korozję,
  • wewnętrznego pierścienia gumowego, zwykle wykonanego z gumy FKM (kauczuku fluorowego) lub NBR (kauczuku butadienowo-akrylonitrylowego).

Każda z podkładek przeznaczona jest do innego typu gwintów. Dobiera się je na podstawie rozmiaru. Podkładki oznaczane są literą M i cyfrą, co oznacza wielkość gwinta metrycznego (mierzone w środku). Dla przykładu: podkładka metalowo-gumowa M6 ma ok. 6,7 mm, podkładka metalowo-gumowa M8 ma 8,7 mm.

Właściwości i zastosowanie podkładek metalowo-gumowych

Dokładne właściwości podkładek gumowo-metalowych mogą się nieco różnić w zależności od zastosowanego rodzaju gumy. Wszystkie jednak charakteryzują się dużą odpornością na następujące substancje: oleje, płyny hydrauliczne, smary, węglowodory alifatyczne. Można je stosować również w instalacjach i urządzeniach, które mają kontakt z propanem i butanem, wodnymi roztworami soli i alkoholem. Podkładki te wytrzymują temperatury z zakresu -40 °C do +100 °C.

Dzięki swoim właściwościom podkładki metalowo-gumowe stosowane są w wielu gałęziach przemysłu do pracy statycznej, w motoryzacji, lotnictwie, hydraulice, pneumatyce, elektronice.

Zalety podkładek metalowo-gumowych

Podkładki gumowo-metalowe są samocentrujące, co oznacza, że powierzchnia gumowa ściśle przylega do gwintu i uszczelnia go. Dzięki temu doskonale sprawdzają się w połączeniach hydraulicznych i pneumatycznych, które wymagają wyjątkowo szczelnych połączeń. Sprawia to, że podkładki metalowo-gumowe zapobiegają również powstawaniu przecieków. Dużą zaletą podkładek łączących metal i gumę jest łatwość ich zastosowania. Montaż połączeń z takimi podkładkami jest szybki i bezproblemowy. Równie łatwa jest ich wymiana, ponieważ nie sklejają się z materiałem, do którego były przymocowane, tak jak uszczelki miedziane, popularne jeszcze kilka lat temu.

Instalgum – podkładki i uszczelki do każdego typu zastosowań

Jako producent uszczelek gumowych dysponujemy wysokiej klasy parkiem maszynowym, który pozwala nam produkować artykuły najwyższej jakości, o różnych zastosowaniach. Oferujemy szeroki wybór uszczelek i podkładek wykonanych również z innych materiałów, w tym:

Podkładki dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do każdego typu urządzeń i sposobów aplikacji. Zapraszamy do kontaktu i współpracy przedsiębiorstwa, jak również osoby prywatne. Zapewniamy fachowe doradztwo i pomoc w wyborze optymalnych rozwiązań.

 

Masz pytania na temat podkładek metalowo-gumowych? Napisz do nas