Uszczelki kryngielitowe/klingerytowe

Uszczelki kryngielitowe to jedna z podstawowych form uszczelnień kołnierzowych. Znajdziesz je w sklepie Instalgum, który stawia na najwyższej jakości uszczelnienia. W naszej ofercie występują w różnych zestawieniach, w tym z domieszką grafitu, w wersji zbrojonej, a także wzmocnionej, przystosowanej do wysokich ciśnień. W sprzedaży mamy uszczelki klingerytowe zróżnicowane pod kątem kształtów, kolorów oraz wielkości. W zależności od zastosowania mogą być wyposażone w okucie zewnętrzne, wewnętrzne albo oba jednocześnie. Oferujemy także uszczelki z kligerytu wycinane z materiału zbrojonego siatką. Każda uszczelka kryngielitowa może być wykonana pod wymiar, zgodnie z oczekiwaniami zamawiającego.

Klingeryt — imponujące parametry materiału na uszczelki

Klingeryt jest jednym z najbardziej cenionych materiałów uszczelniających. Występuje w postaci płyt uszczelkarskich, z których wycina się konkretne kształty uszczelek. Na klingeryt składają się włókna aramidowe, materiały włókniste i wypełniacze odporne na temperaturę. Wszystko to powiązane jest kauczukiem.

Wykonana z klingerytu uszczelka ma imponujące walory użytkowe. Można wykorzystywać ją w ekstremalnych warunkach, z temperaturą pracy z zakresu -200°C do + 800°C oraz ciśnieniem do 20 MPa.

Klingeryt na uszczelki występuje w kilku odmianach:

  • płyt niskoparametrowych, które są przeznaczone do pracy w niskiej temperaturze (do 160 stopni) i małym ciśnieniu (do 4 MPA); uszczelki z tych płyt mogą pracować m.in. z wodą, gazem, olejami, alkoholem;
  • płyt średnioparametrowych, przeznaczonych do pracy z tymi samymi substancjami co niskoparametrowe, ale w nieco wyższej temperaturze i ciśnieniu;
  • płyt wysokoparametrowych, odpowiednich do pracy w najtrudniejszych warunkach, odpornych m.in. na gorącą parę wodną.

Uszczelka kryngielitowa – przykłady zastosowań

Ze względu na swoje właściwości uszczelka kryngielitowa stosowana jest przede wszystkim w rurociągach. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie dochodzi do kontaktu z wodą. Znajduje zastosowanie również w uszczelnieniach sieci, które mają kontakt z żywnością. Klingeryt może być stosowany do uszczelnień instalacji z parą wodną, wodą pitną, kwasami zasadowymi czy gazami. Zabezpiecza również instalacje chłodnicze.

Szeroki wybór uszczelek w Instalgum

Oprócz uszczelek kryngielitowych w naszym sklepie znajdziesz również szereg innych uszczelnień. Działamy jako producent uszczelek gumowych i silikonowych, więc proponujemy m.in. solidne uszczelki gumowe, uszczelki kołnierzowe czy specjalne uszczelki sanitarne. Nie wiesz, które będą najlepsze w Twoim przypadku? W razie jakichkolwiek wątpliwości nasi pracownicy służą pomocą. Zapraszamy do składania zapytań ofertowych niezależnie od wielkości zamówienia, oczekiwanych parametrów technicznych czy stopnia zaawansowania układu, w którym mają pracować nasze produkty.

 

Masz pytania na temat uszczelek kryngielitowych? Napisz do nas